Green Farm

ייעוץ זוגי

למה כדאי ללכת לייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי בשיטה אותה פיתחתי, הוא מהלך מקצועי איכותי שנועד לאחד בין בני זוג באופן פנימי וחזק, על ידי שהוא מעצים ונותן מקום לכל אחד מהם כפרט ובעקבות כך משתבחת הזוגיות שלהם ככלל ונוצרת יצירה חדשה וייחודית. הוא מסייע לאלו שהגיעו לנקודת משבר ביחסים בינהם ובעצם בא ללמדם שדווקא המשברים אותם בני הזוג חוו יחד יכולים לחזק ולהעצים את הקשר בינהם.

 

זוגיות יציבה ויחסים תקינים הנרקמים בין בני הזוג הם בסיס איתן ליצירת תא משפחתי בריא המושתת על חברות וכבוד הדדי. עם זאת, לאורך החיים המשותפים עוברים רוב הזוגות עליות ומורדות ביחסיהם בהתאם לאורח חייהם ובשל המקרים השונים המשפיעים על חיי היום יום, כגון שינויים בעבודה, היריון, גידול הילדים, שינוי מקום מגורים, משבר אמון, בעיות פרנסה, השפעת המשפחה המורחבת, מחלה, אובדן של אדם קרוב ועוד.

 

כל אחד מהמרכיבים הללו משפיעים ברמות שונות על ההרמוניה בין בני הזוג, מותירים משקעים, אכזבות, כעסים ותסכולים ופוגמים ביחסים החבריים והביחד שהיה בתחילת הדרך המשותפת.

 

כשבני הזוג רבים לעתים תכופות, אין ביניהם הסכמות על נושאים רבים והאהבה לכאורה דועכת, הם מבינים שהגיעו לצומת הדרכים שבה יש לגבש חשיבה האם להיפרד או להמשיך ולחיות יחד בדרך זו, או לבחור במסלול חדש הכולל שיפור משמעותי של מערכת היחסים הזוגית ואף בנייתה מחדש.

 

בנקודת משבר זו פונים רבים מהזוגות לייעוץ זוגי כדי לקבל הכוונה ופתרונות למצב שאליו נקלעו. ברור שאין מדובר במטה קסם אלא בעבודה משותפת וממוקדת שיש לבצע כדי להפוך את הפערים למיטיבים ואת הלימון ללימונדה כדי להביא את הזוגיות למקום טוב ואמיתי יותר.

 

אצלי בתהליך הטיפול הזוגי ישנה הקשבה עמוקה גם לדברים שמעבר לנאמר, כל אחד מבני הזוג מקבל את הבמה שלו להציג את עולמו ונקודת הראות שלו, נשאלות שאלות טיפוליות מכוונות, דנים ביחד על הנקודות הדורשות פיתרון ומשתדלים להגיע לעומק העניין ומכך גם לפיתרון שורשי ויסודי. גישת המובחנות מלמדת יוזמה ועצמאות, על כך שמריבות ומתחים יכולים להשפיע על הזוגיות לטובה, קרבה אמיתית למרות ובגלל כל המשברים בחיינו, הזוגיות יכולה להתפתח ללא גבול, אפשרי שהיא תהיה מחוברת לעומק הנפש והלב, ולא רק לגוף החיצוני.

 

זוגיות טובה לא קוראת מאליה. מי שרוצה זוגיות טובה צריך להשקיע בה וליצור אותה, כל פעם מחדש. רצון לשינוי, פתיחות, הקשבה ותמיכה הדדית יסייעו מאד להצלחת הטיפול ולתוצאות משביעות רצון.

 

אני רואה שליחות בהעצמת ובניית היחיד כפרט ומתוך כך העצמת הזוגיות ככלל. מערכת זוגית איתנה, מכילה, תומכת ומעצימה, בה כל אחד חזק בפני עצמו, מביא את עצמו במלואו לקשר, אך גם רואה את השני ומכיל אותו בתוך עולמו היציב, דבר זה תורם ללבות את גחלת האהבה הזוגית ותורם לחיי זוגיות טובים ובריאים.

 

מחכה לכם לתהליך מעצים שייתן לכם עוצמה מיוחדת של שניים שהם אחד! עוצמה זו כאשר היא מתרחשת, התחושה המתגמלת שנוצרת מדהימה. זהו מצב בו מתרחש מיזוג, זאת זוגיות.

 

בואו לגלות את הדרך לחיים טובים, מאושרים ואוהבים בטיפול יעיל וקצר מועד עם תוצאות מוכחות בשטח.

 

מוזמנים ליצור איתי קשר ונקבע פגישת יעוץ, מבטיחה להקשיב!!

יש פתרון יעיל יותר, ייעוץ זוגי מקצועי.

גורם מוסמך ישב אתכם בצורה מסודרת, ישמע את כל הצדדים והלבטים, יבחין בכל הפרטים הקטנים שמעבר וביחד אתכם ישפוך אור חדש על הפרשה ועל הזוגיות כולה.כי מה שרואים מכאן לא רואים משם.

זוגיות - שאלות ותשובות

איך מנהלים ויכוח או דיון?

ראשית ויכוח אינה מילה גסה,
לגיטימי ביותר לא להסכים לפעמים ולהשמיע דעה שונה מבן הזוג שלנו.

 

למה כדאי ללכת לייעוץ זוגי?

בכל חיי זוגיות ממושכים יש עליות וירידות, גורמים מבית ומחוץ משפיעים על ההרכב העדין של הזוג והמשפחה ולא פעם אנחנו נתקלים בקונפליקטים שהם קצת יותר מורכבים מהשגרה הזורמת ואולי אפילו עוצרים אותה.

קונפליקטים בין בני זוג

קונפליקטים שונים יכולים לצוץ בין בני זוג, עוד בשלבי ההיכרות ובמיוחד לאחר הנישואין, בחיים האמיתיים.

הצגת בקשה לבן הזוג

יש לך דברים חשובים שהיית רוצה ללבן עם בן/בת הזוג או לבקש ממנו/ה.
איך עושים זאת בצורה המיטבית,
או איך מדברים כך שהדברים יישמעו?

כלים לתקשורת זוגית

כל צד אחראי ב 100% על התקשורת. אם אנחנו מעבירים מסר כלשהו והוא נקלט או מפורש בצורה לא נכונה אצל בן הזוג השני, זאת אחריותנו.

ניהול זוגיות בזמן משבר

בזמני משבר או לחץ, קשה לנו לראות את בן הזוג, אנחנו לא מתקשרים היטב את הרצונות והצרכים שלנו ומוציאים את התסכול והלחץ שלנו על הקרובים לנו ביותר.
 

אתגרים זוגיים בחופשות וחגים

המשפט "אחרי החגים" מוכר לכם?

אז זהו. עצתי לכם, אל תדחו את הטיפול בבעיות הזוגיות לאחר החגים.

למה?

כי האתגרים צצים דווקא בזמנים שכולם בבית, יש הרבה זמן פנוי והמריבות צצות כפטריות ססגוניות עם הרבה סיבות למסיבות.

מה קרה?

השגרה החסרה וחוסר הודאות, יכולות לטפח חרדות, דכאונות, חוסר סבלנות ושאר מרעין בישין.
כל המוכר והרגיל משתנה, סדר היום משתבש, השעמום גם עושה את שלו ומחבל בכל היפה והטוב.

פתאום נמצאים האחד בחברת השניה שעות רבות ולא תמיד מורגלים בשיח פתוח וזורם,
לפעמים לא מכירים היטב אחד את השניה מרב כל העיסוקים שבשגרה והנה צריכים להתמודד עם מישהו שהוא בואו נאמר, לא מספיק מוכר וידוע ולא בדיוק יודעים מה לעשות איתו.

תיכנונים מה נעשה בזמן החופשה או אצל מי נתארח בחגים גם יכולים להוות סיבה טובה לחיכוחים וויכוחים ושאר סימפוניות באוקטבות משתנות.

אם אתם מארחים את בני המשפחה המורחבת, שימו לב, העיסוק סביב את מי מארחים, כמה, מתי, מה מכינים וכל ההתארגנות סביב האירוח יכולים לייצר מתחים ומריבות. פתאום אתה מרגיש מוזנח ולא בדיוק במרכז העניינים, עסקי משפחות צצים ועולים וכל השדים יוצאים מן הבקבוק.

אז אל תשארו לבד. יש יועצים שישמחו לחוות אתכם בזמני החופשות והחגים שיכולים להיות שמחים וטובים ואפילו מועילים לזוגיות.

conversation-4549468_1920.jpg